O Portretach na nagrobkach i nie tylko

zdjęcia na nagrobkach, portrety na kamieniu
portrety na nagrobku

Obrazy grawerowane na polerowanym kamieniu cieszą sie coraz większym uznaniem. Ten wyjątkowy i bardzo trwały sposób uwiecznienia postaci czy ważnych dla nas przedmiotów zystkuje szerokie grono zwolenników. O popularności tego typu wizerunków decyduje zarówno ich elegancja, dokładnośc jak i przystępna cena.

Portrety grawerowane na kamieniu stanowią ciekawą alternatywę do popularnych zdjęć na porcelanie. Jak można zauwążyć na cmentarzach większość zdjęć porcelanowych z biegiem czasu blednie a w najgorszych przypadkach pęka.

Obrazy mogą przedstawiać osoby przez nas obdarowywane, ale również postaci Jezusa, Maryi, aniołów czy świętych. Są idealne również na wszelkiego rodzaju tablice pamiątkowe lub tablice przedstawiające patronów danej placówki np.: Jan Paweł II, Jan III Sobieski. Spełniają także funkcje dekoratorskie, ozdabiają wnętrza naszych mieszkań i domów. Nie tylko portrety drogich nam osób , ale na przykład dokładne odwzorowanie motocykla, samochodu, quada czy zwierząt stanowi interesjący wystrój pokoju. Z pewnością nasi bliscy mają wiele pasji, które mogą posłużyć jako temat do takiego wizerunku.

Wizerunki wykonywane są standardowo na płycie granitowej o wymiarach: 200mm x 300mm x 10mm. Aby uzyskać najlepszy efekt nadesłane zdjęcie powinno być dobrej jakości, dlatego przed konkretnym zamówieniem proszę o przesłanie wybranej fotografii (w postaci elektroniczej bądź w liście) w celu oceny. Gotowy wizerunek wykonany na płytce granitowej.

Oferujemy również wizerunki w innych wymiarach np.:

Możliwe jest także wykorzystanie powierzonego przez klienta materiału. Nie jest przeszkodą, gdy materiał nie ma powierzchni idealnie płaskiej (dopuszalne są dowolne pofalowane materiały np.: granit w kształcie otwartej ksiażki).

Jak robi się wizerunki na kamieniu: